Yageo CQ0805CRNPO0BN5R1
CQ0805CRNPO0BN5R1
Part No.:
CQ0805CRNPO0BN5R1
Datasheet:
ShinYuaCQ0805CRNPO0BN5R1.pdf
Description:
CAP CER 5.1PF 100V C0G/NPO 0805
Capacitance:
5.1 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.028 (0.70mm)