Bourns Inc. CR0201-FW-1583GLF
CR0201-FW-1583GLF
Part No.:
CR0201-FW-1583GLF
Datasheet:
ShinYuaCR0201-FW-1583GLF.pdf
Description:
RES 0201 158K 1% 50MW TC200
Resistance:
158 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.05W, 1/20W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Height-Seated(Max):
0.010 (0.26mm)