Bourns Inc. CR0603-FX-4420ELF
CR0603-FX-4420ELF
Part No.:
CR0603-FX-4420ELF
Datasheet:
ShinYuaCR0603-FX-4420ELF.pdf
Description:
RES SMD 442 OHM 1% 1/10W 0603
Resistance:
442 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.1W, 1/10W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
0.022 (0.55mm)