Bourns Inc. CR0805-FX-1430ELF
CR0805-FX-1430ELF
Part No.:
CR0805-FX-1430ELF
Datasheet:
ShinYuaCR0805-FX-1430ELF.pdf
Description:
RES SMD 143 OHM 1% 1/8W 0805
Resistance:
143 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.125W, 1/8W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.024 (0.60mm)