Vishay Dale CRCW0603953KFKEAC
CRCW0603953KFKEAC
Part No.:
CRCW0603953KFKEAC
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCRCW0603953KFKEAC.pdf
Description:
RES 953K OHM 1% 1/10W 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Series:
CRCW-C
Resistance:
953 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.1W, 1/10W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
0.022 (0.55mm)