Vishay Dale CRCW0805330RJNECC
CRCW0805330RJNECC
Part No.:
CRCW0805330RJNECC
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCRCW0805330RJNECC.pdf
Description:
RES 330 OHM 5% 1/8W 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Series:
CRCW-C
Resistance:
330 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.125W, 1/8W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.024 (0.60mm)