Vishay Dale CRCW08053M60JNEAC
CRCW08053M60JNEAC
Part No.:
CRCW08053M60JNEAC
Datasheet:
ShinYuaCRCW08053M60JNEAC.pdf
Description:
RES 3.6M OHM 5% 1/8W 0805
Resistance:
3.6 MOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.125W, 1/8W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.024 (0.60mm)