Vishay Dale CRCW0805910RJNEAC
CRCW0805910RJNEAC
Part No.:
CRCW0805910RJNEAC
Datasheet:
ShinYuaCRCW0805910RJNEAC.pdf
Description:
RES 910 OHM 5% 1/8W 0805
Resistance:
910 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.125W, 1/8W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.024 (0.60mm)