Vishay Dale CRCW1218100RJNEKHP
CRCW1218100RJNEKHP
Part No.:
CRCW1218100RJNEKHP
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1218 (3246 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCRCW1218100RJNEKHP.pdf
Description:
RES SMD 100 OHM 5% 1.5W 1218
  • Related Categories
Package/Case:
1218 (3246 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
CRCW-HP
ProductStatus:
Active
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
1.5W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.122 L x 0.181 W (3.10mm x 4.60mm)
Height-Seated(Max):
0.024 (0.60mm)