Vishay Dale CRCW12182R00FKEKHP
CRCW12182R00FKEKHP
Part No.:
CRCW12182R00FKEKHP
Datasheet:
ShinYuaCRCW12182R00FKEKHP.pdf
Description:
RES SMD 2 OHM 1% 1.5W 1218
Resistance:
2 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
1.5W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.122 L x 0.181 W (3.10mm x 4.60mm)
Height-Seated(Max):
0.024 (0.60mm)