Vishay Dale CRCW121839R0JNEKHP
CRCW121839R0JNEKHP
Part No.:
CRCW121839R0JNEKHP
Datasheet:
ShinYuaCRCW121839R0JNEKHP.pdf
Description:
RES SMD 39 OHM 5% 1.5W 1218
Resistance:
39 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
1.5W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.122 L x 0.181 W (3.10mm x 4.60mm)
Height-Seated(Max):
0.024 (0.60mm)