TE Connectivity Passive Product CRGCQ1210F10K
CRGCQ1210F10K
Part No.:
CRGCQ1210F10K
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCRGCQ1210F10K.pdf
Description:
RES 10K OHM 1% 1/2W 1210
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
CRGCQ
ProductStatus:
Active
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.122 L x 0.102 W (3.10mm x 2.60mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)