TE Connectivity Passive Product CRGCQ1210J10R
CRGCQ1210J10R
Part No.:
CRGCQ1210J10R
Datasheet:
ShinYuaCRGCQ1210J10R.pdf
Description:
RES 10 OHM 5% 1/2W 1210
Resistance:
10 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
±400ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.122 L x 0.102 W (3.10mm x 2.60mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)