TE Connectivity Passive Product CRGP0805F10K
CRGP0805F10K
Part No.:
CRGP0805F10K
Datasheet:
ShinYuaCRGP0805F10K.pdf
Description:
RES 10K OHM 1% 1/3W 0805
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.333W, 1/3W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)