TE Connectivity Passive Product CRGP1206F220K
CRGP1206F220K
Part No.:
CRGP1206F220K
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCRGP1206F220K.pdf
Description:
RES 220K OHM 1% 1/2W 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Series:
CRGP
Resistance:
220 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Features:
Pulse Withstanding
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.122 L x 0.061 W (3.10mm x 1.55mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)