Vishay Dale CRHA1206AF20M0FKEF
CRHA1206AF20M0FKEF
Part No.:
CRHA1206AF20M0FKEF
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCRHA1206AF20M0FKEF.pdf
Description:
CRHA1206 20M 1% EF E3
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
CRHA
ProductStatus:
Active
Resistance:
20 MOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.3W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200, High Voltage
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.125 L x 0.063 W (3.18mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.029 (0.74mm)