Vishay Dale CRHA2010AF100MFKEF
CRHA2010AF100MFKEF
Part No.:
CRHA2010AF100MFKEF
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2010 (5125 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCRHA2010AF100MFKEF.pdf
Description:
CRHA2010 100M 1% EF E3
  • Related Categories
Package/Case:
2010 (5125 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
CRHA
ProductStatus:
Active
Resistance:
100 MOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200, High Voltage
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.200 L x 0.100 W (5.08mm x 2.54mm)
Height-Seated(Max):
0.029 (0.74mm)