Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components CRHP2512AF100MFKET
CRHP2512AF100MFKET
Part No.:
CRHP2512AF100MFKET
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCRHP2512AF100MFKET.pdf
Description:
100M, 1%, 100PPM, LEAD-FREE
  • Related Categories
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Series:
CRHP
Resistance:
100 MOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
1.5W
Features:
High Voltage, Moisture Resistant
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.250 L x 0.126 W (6.35mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.027 (0.69mm)