Vishay Dale CRHV1206AF15M0JKE5
CRHV1206AF15M0JKE5
Part No.:
CRHV1206AF15M0JKE5
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCRHV1206AF15M0JKE5.pdf
Description:
RES SMD 15M OHM 5% 0.3W 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
CRHV
ProductStatus:
Active
Resistance:
15 MOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.3W
Composition:
Thick Film
Features:
High Voltage
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.125 L x 0.063 W (3.18mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.027 (0.69mm)