Vishay Dale CRHV1206AF51M0FKE1
CRHV1206AF51M0FKE1
Part No.:
CRHV1206AF51M0FKE1
Package:
-55°C ~ 155°C
Datasheet:
CRHV1206AF51M0FKE1.pdf
Description:
RES SMD 51M OHM, 5%, 0.3W, 1206
  • Related Categories
Package/Case:
-55°C ~ 155°C
Resistance:
51 MOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.3W
Features:
High Voltage, Moisture Resistant
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
1206
Ratings:
Size/Dimension:
0.125 L x 0.063 W (3.18mm x 1.60mm)