Vishay Dale CRHV2010AF10M0FKE1
CRHV2010AF10M0FKE1
Part No.:
CRHV2010AF10M0FKE1
Package:
-55°C ~ 155°C
Datasheet:
CRHV2010AF10M0FKE1.pdf
Description:
RES SMD 10M OHM, 1%, 0.5W, 2010
  • Related Categories
Package/Case:
-55°C ~ 155°C
Series:
CRHV
Resistance:
10 MOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Features:
High Voltage, Moisture Resistant
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
2010
Ratings:
Size/Dimension:
0.200 L x 0.100 W (5.08mm x 2.54mm)