Bourns Inc. CRM2512AFX-R100ELF
CRM2512AFX-R100ELF
Part No.:
CRM2512AFX-R100ELF
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCRM2512AFX-R100ELF.pdf
Description:
RES 0.1 OHM 1% 2W 2512
  • Related Categories
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
CRM-A
ProductStatus:
Active
Resistance:
100 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
2W
Composition:
Thick Film
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.248 L x 0.122 W (6.30mm x 3.10mm)
Height-Seated(Max):
0.031 (0.80mm)