Yageo CS1206KKX7RBBB152
CS1206KKX7RBBB152
Part No.:
CS1206KKX7RBBB152
Datasheet:
ShinYuaCS1206KKX7RBBB152.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 500V X7R 1206
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
500V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.059 (1.50mm)