Yageo CS1206KKX7RBBB332
CS1206KKX7RBBB332
Part No.:
CS1206KKX7RBBB332
Manufacturer:
Yageo
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCS1206KKX7RBBB332.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 500V X7R 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
CS
ProductStatus:
Active
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
500V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)