Yageo CS1206KKX7RBBB471
CS1206KKX7RBBB471
Part No.:
CS1206KKX7RBBB471
Datasheet:
ShinYuaCS1206KKX7RBBB471.pdf
Description:
CAP CER 470PF 500V X7R 1206
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
500V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)