Yageo CS1206KKX7RDBB102
CS1206KKX7RDBB102
Part No.:
CS1206KKX7RDBB102
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCS1206KKX7RDBB102.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)