Yageo CS1210KKX7R9BB105
CS1210KKX7R9BB105
Part No.:
CS1210KKX7R9BB105
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCS1210KKX7R9BB105.pdf
Description:
CAP CER 1UF 50V X7R 1210
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.091 (2.30mm)