Yageo CS1812KKX7RYBB474
CS1812KKX7RYBB474
Part No.:
CS1812KKX7RYBB474
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCS1812KKX7RYBB474.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 250V X7R 1812
  • Related Categories
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
250V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.079 (2.00mm)