Linx Technologies Inc. CSI-SGFI-300-UFFR
CSI-SGFI-300-UFFR
Part No.:
CSI-SGFI-300-UFFR
Manufacturer:
Linx Technologies Inc.
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
ShinYuaCSI-SGFI-300-UFFR.pdf
Description:
CBL ASSY SMA-UMCC 11.811
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
Style:
U.FL (UMCC) to SMA
1stConnector:
SMA Jack
1stContactGender:
Female
1stConnectorMountingType:
Panel Mount
1stConnectorMountingFeature:
Bulkhead - Front Side Nut
2ndConnector:
U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
2ndContactGender:
Female
2ndConnectorMountingType:
Free Hanging (In-Line)
2ndConnectorMountingFeature:
Length:
11.811 (300.00mm)
CableType:
1.13mm OD Coaxial Cable
CableImpedance:
ConnectorImpedance:
OverallImpedance:
50 Ohms
Frequency-Max:
3 GHz