Stackpole Electronics Inc CSM2512FT13L0
CSM2512FT13L0
Part No.:
CSM2512FT13L0
Datasheet:
ShinYuaCSM2512FT13L0.pdf
Description:
RES 0.013 OHM 1% 3W 2512
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
13 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
3W
Features:
Current Sense
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 170°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.252 L x 0.126 W (6.40mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.035 (0.90mm)