Bourns Inc. CSM2F-8518-L050J02
CSM2F-8518-L050J02
Part No.:
CSM2F-8518-L050J02
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Specialized Resistors
Package:
Datasheet:
ShinYuaCSM2F-8518-L050J02.pdf
Description:
SHUNTMETRIC 8518 L050 5% 50W TC5
Packaging:
Bag
Series:
CSM2F-8518
ProductStatus:
Active
Type:
Shunt, Battery
Applications:
Automotive AEC-Q200
Composition:
Resistance:
50 µOhms
Impedance:
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
36W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 170°C