Stackpole Electronics Inc CSNL2010FT39L0
CSNL2010FT39L0
Part No.:
CSNL2010FT39L0
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCSNL2010FT39L0.pdf
Description:
RES 0.039 OHM 1% 1.5W 2010
  • Related Categories
Package/Case:
2010 (5025 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
CSNL
ProductStatus:
Active
Resistance:
39 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
1.5W
Composition:
Metal Element
Features:
Current Sense, Moisture Resistant
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 170°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.200 L x 0.100 W (5.08mm x 2.54mm)
Height-Seated(Max):
0.035 (0.90mm)