Stackpole Electronics Inc CSNL2010JT62L0
CSNL2010JT62L0
Part No.:
CSNL2010JT62L0
Datasheet:
ShinYuaCSNL2010JT62L0.pdf
Description:
RES 0.062 OHM 5% 1.5W 2010
Resistance:
62 mOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
1.5W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 170°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.200 L x 0.100 W (5.08mm x 2.54mm)
Height-Seated(Max):
0.035 (0.90mm)