Stackpole Electronics Inc CSNL2512FT2L50
CSNL2512FT2L50
Part No.:
CSNL2512FT2L50
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCSNL2512FT2L50.pdf
Description:
RES 0.0025 OHM 1% 2W 2512
  • Related Categories
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Resistance:
2.5 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
2W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 170°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.250 L x 0.125 W (6.35mm x 3.18mm)
Height-Seated(Max):
0.057 (1.45mm)