Stackpole Electronics Inc CSR1225FT3R60
CSR1225FT3R60
Part No.:
CSR1225FT3R60
Package:
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Datasheet:
ShinYuaCSR1225FT3R60.pdf
Description:
RES 3.6 OHM 1% 3W 2512 WIDE
  • Related Categories
Package/Case:
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
3.6 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
3W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.122 L x 0.248 W (3.10mm x 6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.041 (1.05mm)