Stackpole Electronics Inc CSR1225JT11L0
CSR1225JT11L0
Part No.:
CSR1225JT11L0
Datasheet:
ShinYuaCSR1225JT11L0.pdf
Description:
RES 0.011 OHM 5% 3W 2512 WIDE
Resistance:
11 mOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
3W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.122 L x 0.248 W (3.10mm x 6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.041 (1.05mm)