Stackpole Electronics Inc CSR2010FT15L0
CSR2010FT15L0
Part No.:
CSR2010FT15L0
Datasheet:
ShinYuaCSR2010FT15L0.pdf
Description:
RES 0.015 OHM 1% 1W 2010
Resistance:
15 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.197 L x 0.100 W (5.00mm x 2.54mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)