Stackpole Electronics Inc CSR2512FK50L0
CSR2512FK50L0
Part No.:
CSR2512FK50L0
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCSR2512FK50L0.pdf
Description:
RES 0.05 OHM 1% 2W 2512
  • Related Categories
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Series:
CSR
Resistance:
50 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
2W
Composition:
Thick Film
Features:
Current Sense
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.252 L x 0.126 W (6.40mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)