Stackpole Electronics Inc CSRF0612FT10L0
CSRF0612FT10L0
Part No.:
CSRF0612FT10L0
Package:
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Datasheet:
ShinYuaCSRF0612FT10L0.pdf
Description:
RES 0.01 OHM 1% 1W 1206 WIDE
  • Related Categories
Package/Case:
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Series:
CSRF
Resistance:
10 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
1W
Composition:
Metal Foil
Features:
Current Sense, Moisture Resistant
TemperatureCoefficient:
±75ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 170°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.063 L x 0.126 W (1.60mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.031 (0.80mm)