Stackpole Electronics Inc CSRN0815FT20L0
CSRN0815FT20L0
Part No.:
CSRN0815FT20L0
Datasheet:
ShinYuaCSRN0815FT20L0.pdf
Description:
RES 0.02 OHM 1% 1W 1508 WIDE
Resistance:
20 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±150ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.079 L x 0.148 W (2.00mm x 3.75mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.70mm)