Stackpole Electronics Inc CSRN2512FK12L0
CSRN2512FK12L0
Part No.:
CSRN2512FK12L0
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCSRN2512FK12L0.pdf
Description:
RES 0.012 OHM 1% 2W 2512
  • Related Categories
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
CSRN
ProductStatus:
Active
Resistance:
12 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
2W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200, Current Sense
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.250 L x 0.124 W (6.35mm x 3.15mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.70mm)