Stackpole Electronics Inc CSRN2512FT19L0
CSRN2512FT19L0
Part No.:
CSRN2512FT19L0
Datasheet:
ShinYuaCSRN2512FT19L0.pdf
Description:
RES 0.019 OHM 1% 2W 2512
Resistance:
19 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
2W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.250 L x 0.124 W (6.35mm x 3.15mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.70mm)