Stackpole Electronics Inc CSRT2512FT75L0-UP
CSRT2512FT75L0-UP
Part No.:
CSRT2512FT75L0-UP
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCSRT2512FT75L0-UP.pdf
Description:
RES, CS, 2512, 0.075 OHM, 1%, 3.
  • Related Categories
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Series:
CSRT
Resistance:
75 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
3.5W
Composition:
Thin Film
Features:
Automotive AEC-Q200, Current Sense
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 170°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.248 L x 0.126 W (6.30mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.033 (0.85mm)