Stackpole Electronics Inc CSS1206JT15L0
CSS1206JT15L0
Part No.:
CSS1206JT15L0
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCSS1206JT15L0.pdf
Description:
RES 0.015 OHM 5% 1W 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
CSS
ProductStatus:
Active
Resistance:
15 mOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
1W
Composition:
Metal Element
Features:
Automotive AEC-Q200, Current Sense
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 225°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.035 (0.90mm)