Stackpole Electronics Inc CSS1206JT24L0
CSS1206JT24L0
Part No.:
CSS1206JT24L0
Datasheet:
ShinYuaCSS1206JT24L0.pdf
Description:
RES 0.024 OHM 5% 1W 1206
Resistance:
24 mOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±15ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 225°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.035 (0.90mm)