Stackpole Electronics Inc CSS2512FT24L0
CSS2512FT24L0
Part No.:
CSS2512FT24L0
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCSS2512FT24L0.pdf
Description:
RES 0.024 OHM 1% 2W 2512
  • Related Categories
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
24 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
2W
TemperatureCoefficient:
±15ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 225°C
Size/Dimension:
0.246 L x 0.130 W (6.25mm x 3.30mm)
Height-Seated(Max):
0.035 (0.90mm)