Stackpole Electronics Inc CSS2728FT30L0
CSS2728FT30L0
Part No.:
CSS2728FT30L0
Package:
Wide 2827 (7067 Metric), 2728
Datasheet:
ShinYuaCSS2728FT30L0.pdf
Description:
RES 0.03 OHM 1% 3W 2827
  • Related Categories
Package/Case:
Wide 2827 (7067 Metric), 2728
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Resistance:
30 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
3W
TemperatureCoefficient:
±15ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 225°C
Size/Dimension:
0.264 L x 0.283 W (6.71mm x 7.19mm)
Height-Seated(Max):
0.049 (1.24mm)