Central Technologies CTDRQ127F-150M
CTDRQ127F-150M
Part No.:
CTDRQ127F-150M
Manufacturer:
Central Technologies
Category:
Arrays, Signal Transformers
Package:
Nonstandard, 4 Lead
Datasheet:
ShinYuaCTDRQ127F-150M.pdf
Description:
15UH SMD DUAL INDUCTR/TRANSFRMR
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
CTDRQ127F
ProductStatus:
Active
NumberofCoils:
2
Inductance-ConnectedInParallel:
15 µH
Inductance-ConnectedInSeries:
56.36 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating-Parallel:
5.03 A
CurrentRating-Series:
2.51 A
CurrentSaturation-Parallel:
9.66 A
CurrentSaturation-Series:
4.83 A
DCResistance(DCR)-Parallel:
33.3mOhm Max
DCResistance(DCR)-Series:
129mOhm Max
Shielding:
Shielded
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C