Central Technologies CTSPI2D18F-1R5N
CTSPI2D18F-1R5N
Part No.:
CTSPI2D18F-1R5N
Manufacturer:
Central Technologies
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYuaCTSPI2D18F-1R5N.pdf
Description:
SMD SHIELDED POWER INDUCTOR
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
CTSPI2D18F
ProductStatus:
Active
Type:
Material-Core:
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±30%
CurrentRating(Amps):
1.7 A
Current-Saturation(Isat):
900mA
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
48mOhm
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
1 kHz