KYOCERA AVX CU10Y16R2BAT2A
CU10Y16R2BAT2A
Part No.:
CU10Y16R2BAT2A
Datasheet:
ShinYuaCU10Y16R2BAT2A.pdf
Description:
CAP CER 6.2PF 16V C0G/NP0 01005
Capacitance:
6.2 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage-Rated:
16V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.009 (0.22mm)